Nákupy

Prečo majú mnohé diéty len krátkodobý efekt a prečo ich nakoniec vzdáme

.


Čo si vlastne predstaviť konkrétne pod pojmom efektívne chudnutie a prečo mnohí tento trend a v niektorých prípadoch odporúčaný zdravotný postup nasledujú?

salát

Efektívne chudnutie je vlastne pravidelné dodržiavanie pozmenených návykov týkajúcich sa stravy a životného štýlu. Životného štýlu v zmysle, kedy voľný čas venujeme pohybu či športovej aktivite, čo je vlastne už dlhoročná overená zbraň voči ukladaniu tukov. Pozornosť ale treba venovať samozrejme i určitej stanovej diéte. A zrejme aj sami viete, že s odporúčanými diétami sa s príchodom internetu a internetových článkov priam roztrhlo vrece a je ich na výber už skutočne dosť, pričom si v nejednom prípade vzájomne odporujú. Myslím si tak a som vlastne presvedčený, že každá „odporúčaná“ diéta nemusí pôsobiť na každého človeka rovnako, respektíve nemusí priniesť očakávaný výsledok, skôr zbytočne vyhodené peniaze, premáhanie sa do jedla, ktoré nám nechutí a nakoniec sklamanie. Ale samozrejme niekomu skutočne zapasovať môže a takisto priniesť efektívne výsledky.

Nie sme totiž všetci rovnakí!
Ani naše rozdielne chute nie sú náhodné, všetko to má svoj význam. Potraviny, ktoré robia dobre či chutia jednému, môžu škodiť a nechutiť druhému.
Takisto sa vám určite stáva, že z času na čas vám zrazu príde na chuť iba konkrétne jedlo či konkrétna potravina. To vám telo signalizuje, že táto potravina obsahuje látky, ktoré vám chýbajú a ktorých príjem ste dlhšie zanedbávali. Preto si myslím, že staviť kartu na diétu odkazujúcu iba na jeden štýl potravy je s rozporom ľudskosti a nášho organizmu. Chuť je vlastne vrodená intuícia, aká nám má pomáhať zostať zdravými a silnými, pričom naša strava by mala byť čo najpestrejšia, aby sme nezanedbávali látky potrebné ku kvalite nášho zdravia.

.

špíz

Pochopiteľne, ak tých kíl máme viac či len chceme zhodiť pár kíl na našu pôvodnú váhu, v oboch prípadoch na pokuse schudnúť vlastne nie je nič zlé. Ale mali by sme schudnúť cestou, ktorá bude skutočne efektívna a to najmä v prípadoch ľudí trpiacich obezitou ale aj tých, u ktorých sa výsledok nedostavuje aj napriek dlhšie trvajúcej a v podstate márnej snahe. V tomto prípade vzniká podozrenie, že váš organizmus jednoducho nedokáže páliť tuky tak efektívne, ako u vašich štíhlych známych a s vysokou pravdepodobnosťou zaberie hlavne sibutramine.

Prečo majú mnohé diéty len krátkodobý efekt a prečo ich nakoniec vzdáme
4 (80%)2
.
Back To Top