Cestovanie

Najkrajšie jazerá Fínska

Jazero Vanajavesisa nachádza v južnom strednom Fínsku, tesne nad horizontálnou čiarou medzi Štokholmom, Helsinkami a Petrohradom, a je jedným z najobľúbenejších cieľov krajiny. Je rozvinutejšie ako mnoho jazier v regióne.Fínske jazerá.jpg
 
Aj keď je to stále cieľ pre milovníkov prírody a turistiky, jej skutočný nárok na slávu spočíva v prvotriednom vybavení, ktoré nájdete v okolí, ako sú reštaurácie, letoviská, chaty pre športovcov a dokonca aj konferenčné zariadenia.
 
Jazero sa nachádza asi pol hodiny severne od Hämeenlinna a ponúka celý rad letných a zimných aktivít, ktoré udržujú návštevníkov počas celého roka.
 
Jazero Päijänne je druhým najväčším jazerom v krajinea jeho blízkosť k niekoľkým najobľúbenejším a najkrajším národným parkom Fínska robí z neho vhodný cieľ pre tých dôvtipnejších cestovateľov, ktorí chcú získať čo najviac peňazí za svoje peniaze.
 
Veľa z okolitej krajiny zahŕňa skalnaté útesy a zmiešané lesy, vďaka čomu je vzdialená od civilizácie oveľa viac, ako je v skutočnosti.
 
Vďaka svojej obrovskej rozlohe a čistote vody je zdrojom pitnej vody pre milióny obyvateľov krajinya na svojej ceste od zdroja k vodovodnému kohútiku prechádza najdlhším skalným tunelom na svete.
 
Strediská jazera sú známe svojimi saunami, ktoré sú v zime obľúbené, rovnako ako safari – rybolov, preteky na ľade a na psích záprahoch, ktoré sú pre zimných turistov dokonalým zimným dobrodružstvom.Fínsko východ slnka.jpg
 
Jazero Saimaa. Pre tých, ktorí hľadajú klasický fínsky zážitok z dovolenky, si jazero Saimaa zaslúži vyhľadávané miesto pre cesty.
 
Od rôznych jarných a letných festivalov až po prírodné krásy a populárne sauny nie je prijazere Saimaa skutočne nič, čo by ste mohli zažiť.
 
Nachádza sa vo fínskom regióne Saimaa a napriek vysokej ročnej návšteve je stále možné nájsť kuriózne chatky na samotárskych pobrežiach, ktoré sa zdajú rovnako vzdialené ako chaty na menej navštevovaných jazerách.
 
Mestá Mikkeli, Savonlinna a Lappeenranta sa nachádzajú len pár hodín od hlavného mesta Helsinki, v blízkosti jazera a ponúkajú rôzne ubytovanie a balíčky, ktoré vyhovujú každému záujmu a rozpočtu, hoci sa počas vrcholovej sezóny rýchlo dopĺňajú, takže plán zodpovedajúcim spôsobom.

Back To Top