Internet

Na Twitteri vznikol nový hoax, ktorý chce od používateľov zmenu roka narodenia

Namiesto toho budú používatelia, ktorí padnú za podvod, zablokovaní z ich účtov, pretože Twitter zakazuje komukoľvek mladšiemu ako 13 rokov používať túto stránku.
 
"Prosím, nerobte to," uviedla spoločnosť prostredníctvom tweetu. Hovorca odmietol potvrdiť BBC, koľko ľudí podľahlo podvodom doteraz.

twitter
 
Twitter automaticky zabránil používateľom mladším ako 13 rokov používať sociálnu sieť od mája minulého roka a jej podmienky používania uvádzajú, že sociálna sieť nie je „zameraná na deti“.
 
Spoločnosti v rámci EÚ nemôžu podľa nedávno prijatého všeobecného nariadenia o ochrane údajov (GDPR) vytvárať zmluvy s užívateľmi do 13 rokov bez súhlasu rodičov.
 
Twitter povedal, že každý uzamknutý z ich účtu chybne by mohol postupovať podľa pokynov v e-maile, ktorý mali dostať od Twitter alebo vyplniť online formulár.
 
Podvod bol obehu na niekoľko dní, s jedným pípanie, ktoré podporovali, že dostal takmer 20,000 retweets, pretože to bolo zverejnené v pondelok.
 
BBC News našiel niekoľko užívateľov, ktorí stále posielajú tweety, čo naznačuje, že zmena v pôrode by aktivovala nový dizajn na webe.
 
Mnohí sa zdali byť vzatí podvodom, aj keď niektorí zostali dobrí-humorovaní o tom. 
Fell pre najstarší trik v knihe zmenil môj rok narodenia na rok 2007 kvôli nejakému tweetu, ktorý povedal, že Twitter mení farbu a na niekoľko hodín bol pozastavený na menej ako 13 rokov.

média
 
Iní však vyjadrili zdesenie nad tým, že stratili prístup k svojim účtom.
 
V ďalšom nedávnom podvode overené účty Twitter prevzali hackeri a používajú sa na šírenie falošných odkazov, ktoré používateľom ponúkajú bezplatný Bitcoin.
Twitter je americká služba online spravodajstva a sociálnych sietí, na ktorej používatelia odosielajú a komunikujú so správami nazývanými „tweets“. Tweety boli pôvodne obmedzené na 140 znakov, ale 7. novembra 2017 sa tento limit zdvojnásobil pre všetky jazyky okrem čínštiny, japončiny a kórejčiny. Registrovaní užívatelia môžu odosielať podobné príspevky ako aj retweet tweety, ale neregistrovaní používatelia ich môžu iba čítať. Používatelia pristupujú k službe Twitter prostredníctvom svojho webového rozhrania prostredníctvom služby krátkych správ (SMS) alebo aplikačného softvéru pre mobilné zariadenia („aplikácia“).

4.1
07
Back To Top